Paris Capucine Bulvarını geziyoruz

Paris Capucine Bulvarını geziyoruzÖzet BLV Capucines Opera meydanı ile La Madelein Kilisesi arasında uzanan önemli bir bulvar. Bulvar günün hemen hemen her saatinde kıpır kıpır.

Paris’in en ünlü bulvarlarından birindeyiz. Capucinnes bulvarı pastane ve kafeleri ile de ünlü. Çukalata yemek istiyorsanız, buradaki son derecede lüks pastanelerden birinde mola vermelisiniz. Mağazalar, Marks&Spencer gibi pöpüler yerler bu caddede yer alıyor. Akşamları ise sinema ve tiyatroları ile bu bulvar tamamen farklı bir görünüm kazanıyor. Tabii bu yolun sonunda La Madelein Kilisesine ayrıca zaman ayırmalısınız. Meryem Ana’ya ithaf edilmiş bir kilise bu Bina. Paris’in en tanınan binalarının başında gelir. Yapımına 1764 yılında başlanmış. Ancak 1845 yılına kadar takdis edilmemiş. Korint sütunlarından oluşan bir kemer binayı çevreler ve frizleri destekler.
Kilisenin bronz kapılarını süsleyen rölyefler Henri de Triqueti tarafından yapılmış. Bu rölyefler 10 emri görterirler.Kilisesin içi mermer ve yıldızlarla edilmiştir. İçerde “İsa’nın Vaftiz Edilişi” adını taşıyan heykel François Rude tarafından yapılmış karşılaşılır.
Kilisenin önündeki meydan Place de la Madelein adı verilmiş. Burada yer mantarları, şampanya, havyar ve el yapımı çikolatanın en alasını bulabilirsiniz.

Yayın Tarihi:12.08.2009     İzlenme Sayısı:2620

| Sitene Ekle
Bu bölümün diğer konularına bak...
Bu bölüm hakkında sizden gelenler:
Soru-Yorum YazSende Soru-Yorum Yaz

Ana Sayfa   ·   İstanbul   ·   Sağlık Tv   ·   Abut'un Dünyası   ·   Hakkımızda   ·   Bize Ulaşın   ·   RSS

COPYRIGHT © 2009 Abut Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.

Belgesel TV  ·  Türkçe  ·  English  ·  Deutsch

· Site Yapım: www.sibermedya.com ·