Özlem Abut Hazırlayıp Sunduğu Haberlerle sizlerle

Özlem Abut Hazırlayıp Sunduğu Haberlerle sizlerleElektronik dövmeler vücudumuzun sağlık bekçisi olacak! Tütün dumanında kansere yol açan radyoaktif alfa parçacıkları var!Devir zumbalama devri haberiniz olsun!

Elektronik dövmeler vücudumuzun sağlık bekçisi olacak! Kıl kadar ince tasarlanan elektronik dövmeler yolda. Taşıyıcının teninde varlığını dahi hissetmediği teknolojik buluş sayesinde hastanın nabzı ya da kas aktivitesi devamlı ve pratik bir biçimde ölçülebilecek.
Amerika’da bulunan İlinoy Üniversitesinden bilim adamlarının geliştirdiği mekanik folyo geçici bir dövme gibi deriye tutturuluyor. Dövme deriyle temas ettiği anda yapışarak tene gergin bir şekilde yerleşiyor. Elektronik dövmenin yapılan ilk denemelerde özellikle kol,alın,yanak ve çeneye başarıyla uygulandığı belirtilirken,24 saat kalan mekanizmanın hastaların derilerinde herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmadığına da dikkat çekiliyor.Uzmanlar cihazdan alınan verilerin vücudun aynı bölgelerine yerleştirilmiş olan normal elektronlardan alınan bulgularla karşılaştırıldığını ve birebir tuttuğunun müjdesini veriyor. Boyun bölgesine yerleştirilen mekanik dövmenin, kaslarda konuşma anında meydana gelen en ufak hareketlenmeleri dahi detayına kadar tespit edebiliyor. Kaslardaki değişik hareketlerinden hastanın zikretmekte olduğu kelimeleri duymadan ayırt edilebilecek. Bu buluş sayesinde ileride bilgisayar oyunlarının deriye yapıştırılacak ufacık bir çip sayesinde oyuncunun sesi aracılığı ile yönetilebileceği ve konsollara gerek kalmayacağını belirtiyor.

Tütün üreticilerinin yıllardan beri sigara dumanında kansere yol açan radyoaktif alfa parçacıklarının olduğunu bile bile zehir üretmeye devam ettikleri iddiaları tıp dünyasında bomba etkisi yarattı! Çok geniş bir lobisi olan tütün endüstrisi sigaraları giderek daha da zararlı bir şekilde üretmekten ve piyasaya çıkartmaktan çekinmiyor!
Amerika’nın Los Angeles kentinde bulunan Kaliforniya üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonuçları ürkütüyor. Tütün endüstrisinin müşterilerinin bilinçsizliğinden faydalanarak sigaranın zararları üzerine yapılan pek çok bilimsel çalışma sonuçlarının kamuoyundan gizlendiği iddia ediliyor. Yapılan araştırmada tütün endüstrisinin 1998 yılından itibaren sigara ve Zaraları üzerine yapılan pek çok bilimsel çalışmanın sonuçlarını kamuoyundan gizlediği belirtiliyor. Konu üzerinde çalışan araştırmacılar sigaranın radyoaktif etkisi üzerine yapılan araştırmaların yıllar boyunca gizlendiğin iddia ediyor. İngilizlerin Polonium 210 olarak adlandırdıkları ve piyasada bulunan tüm sigaralarda bulunan madde, kanserojen olan alfa ışınlarının yayılmasına neden oluyor. Tütün bitkisinin yaprakları radyoaktif olan bu maddeyi doğal yollarla tabiattan ve gübreden alıyor. 1959 yılında fark edilen ve 1980 yılında kesinleşen bu bilimsel gerçeğin günümüze kadar tütün endüstrisi tarafından saklanmış olma iddiası tıp dünyasını dehşete düşürdüğüne dikkat çekiliyor. Maddenin özel bir işlemden geçirilerek bitkinin arındırabileceği tespit edilirken sigara üreticilerinin maliyetleri bahane ederek buna yanaşmadıkları belirtiliyor. Oysaki uzmanlar radyoaktif olan Polonium 210 adlı maddenin beynin nikotini algılamasını kolaylaştırdığı vurgulanıyor. Maddenin bitkiden temizlenmesi durumunda kişilerin sigaraya bağlılık derecesinin de düşmesinin söz konusu olduğuna işaret edilirken tütün üreticilerin bu durumda milyonlarca dolar zarara girecekleri ve böyle bir işleme bu sebeple sıcak bakmadıkları öne sürülen iddialar arasında.

Kişiselleştirilmiş kanser tedavisi yolda. Kanserli kitlenin genetik yapısının saptanması üzerine hastaya özel bir tedavinin mümkün olduğunun altı çiziliyor. Yeni tedavinin prensibi oldukça basit aslında: Benim tümörüm, benim kanserim ve benim tedavim… Kişiye özel kanser tedavisi pek çok hasta için yeni bir umut, doktorlar için yeni bir vizyon, Bio teknik ve ilaç endüstrüsü için yeni bir rant kapısı.
Bünyenin oluşturduğu kanserin genetiği çözülünce tedavisi de kolaylaşıyor. Buradan yola çıkan bilim adamları kişiselleştirilirmiş kanser tedavisi üzerinde yoğunlaşıyorAmerika’nın Baltimore şehrinde bulunan Cons Hopkins hastanesinde görev yapan bilim adamlarının özel bir ilaç firmasıyla birlikte yürüttükleri bilimsel çalışmalar sonucunda tümörlü hücrelerin genetik yapısını tespit eden bir kan testini geliştirdikleri bildiriliyor. Buna göre kanserli hücrelerin adeta parmak izi çıkartılabilecek ve tedaviye yönelik kesin teşhis gerçekleştirilebilecek. Özellikle kanserli kitlelerin ameliyatla alındığı vakaların takibinin bu şekilde kolaylaşacağına işaret ediliyor. Hastanın kanına bakılarak kanserli hücrelerin varlığı araştırılarak gerekli önlemlerin alınabilineceği ve bu sayede metastazların önlenebileceğine dikkat çekiliyor. 2009 yılından bu yana sürdürülen çalışmaların sonuçları umut veriyor. Akciğer ve deri kanseri tümörlerinin genetik yapısı tamamen tespit edilirken bugüne kadar 26 değişik tümörden alınan 3131 adet çeşit kanser hücresinin DNA’sının analizinin son derece başarılı bir biçimde yapıldığının altı çiziliyor.

Devir zumbalama devri haberiniz olsun! Spor yaparak kilo vermek eskisi kadar zor değil! Kalçasına hükmetmekte usta olan dünyaca ünlü şarkıcı Shakira’nın koreografı Beto Perez tarafından geliştirilen fitness programı dünyayı kasıp kavuruyor. Adı Zumba olan bu yeni danslı spor programı eğlendirirken, zinde tutuyor üstelik hızlı bir şekilde zayıflatıyor!
Kilo verme konusu her zaman gündemde, her zaman çözülmesi gereken önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Kilo kaybını kolaylaştırdığı iddia edilen binlerce diyet ve antrenman programının başarısı ise yıllardan beri tartışılıyor. Kilo vermek isteyen kişileri zora sokmaktan öteye gidemeyen pek çok egzersiz yarıda bırakıldığı için fayda sağlayamıyor. Vücudun tüm kasları devreye girerken kalp damar sistemi iyice uyarılıyor, bacak ve sırt kaslarının ise optimal şekilde çalıştırılması sağlanıyor. Kondisyonu artırmak için birebir bir yöntem olduğu ifade edilen zumba bilinçli bir diyetle düzenli bir şekilde yapıldığında kiloların erimesine yol açıyor. Zumbacı inanılmaz bir keyifle yüksek tempoda hareket edip stres atarken aslında çok ciddi bir egzersiz programını gerçekleştirdiğinin farkına dahi varmıyor. 60 dakikalık bir zumba dersinde 700 kaloriye kadar yakmanın mümkün olduğuna dikkat çekiliyor.Yayın Tarihi:7.11.2011     İzlenme Sayısı:50240

| Sitene Ekle
Bu bölümün diğer konularına bak...
Bu bölüm hakkında sizden gelenler:
Soru-Yorum YazSende Soru-Yorum Yaz

Oh nihayet karşımızdasınız. Madem siz bizleri beklettiniz nerede ise 3 ay . Biz de sizi bekletelim dedik.

Ama sizin haberleriniz birer harika gene. Tabii biz Ordu'lular tuttuğumuzu asla terketmez pes etmeyizç Sevgiler selamlar...

Halo burası Toronto. Haberleriniz ve siz her zamanki gibi harikasınız Am bu sefer çok ama çok bekledik. Tam umudumu kesmiştim ki karşımda buldum Oh be Dünya varmış.Sizlerle ne kadar gurur duymaya devam ediyoruz.
>
Özlem hanım Eskişehirden kucak dolusu selamlar sevgiler.Devir zumbalama devri haberiniz olsun! adlı haberiniz ve görüntüler bizleri çok etkiledi.
100 kiüi birliktemi yapsak ne!
Yalnız bizi bir daha bu kadar bekletmeyin ne olur. Haber Hürriyeti'ndeki yazılarınız olĞn üstü.Merak etmeyin okumaya devam ediyoruz.


Özlem hanım, daha önce de yazmıştım bildiğiniz gibi. Almanca haberler hala yok. Ne olur o nefis almancanızla Almanları çatlatın diye boş yere mi bekliyoruz.

Adana'dan Necatii 'Elektronik dövmeler vücudumuzun sağlık bekçisi olacak! Bu haber dövmelilere müjde verdi. Teşekkürler...

COPYRIGHT © 2009 Abut Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.

Sağlık TV  ·  Türkçe  ·  English  ·  Deutsch

· Site Yapım: www.sibermedya.com ·