3. Avrasya Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi (EACID)

3. Avrasya Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi (EACID)Tarihi: 1-4 Ekim 2009

Tarihi: 1-4 Ekim 2009
Yeri: Ramada Hotel / Bakü - Azerbaycan
Branş: Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları

01 – 04 Ekim 2009 tarihlerinde Bakü, Azerbaycan’da Karadeniz Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Azerbaycan Tıbbi Mikrobiyolojist ve Umminolojistler Derneği tarafından 3. Avrasya Enfeksiyon Hastalıkları Kongresi (EACID) (önceden ICCAID) düzenlenmektedir.
Karadeniz Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği, Aysa ülkeleri ile Doğu Avrupa arasındaki bilimsel araştırma ve enfeksiyon hastalıkları ile savaşma konularında uluslararası işbirliğini arttırmak amacıyla Avrasya ülkeleriyle işbirliğine başlamıştır. İşbirliği teşebbüslerinden biri Orta Asya’da uluslararası bilimsel toplantı düzenlemek oldu. Bu bilimsel kongre lokal araştırmacılarla diğer ülkelerden uluslararası katılımcıları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.
Kongre, Asya misafirperverliğini görmek ve klinik araştırmalarda son gelişmeleri takip etmek açısından iyi bir şanstır. Enfeksiyon hastalıkları alanındaki tüm araştırmacılar aynı genel hedefe sahiptirler: Enfeksiyon hastalıklarının tehlikeli yayılımını anlamak ve savaşmak. Böylesi kongrelerin, bilgi alışverişi ve işbirliği ile tüm dünyada enfeksiyon hastalıklarıyla savaşmada başarı getireceği umut edilmektedir.
Kongrede ele alınacak başlıca konular; antimikrobiyal direnç, hastane infeksiyonları, bakteriyel ve paraziter infeksiyonlar, tüberküloz, viral hepatitler, sterilizasyon, dezenfeksiyon, moleküler tanı yöntemleri ve infeksiyon hastalıklarından korunmadır.

Detaylı Bilgi İçin:

www.iccaid.org

Yayın Tarihi:31.07.2009     Okunma Sayısı:2011

COPYRIGHT © 2009 Abut Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.

Sağlık TV  ·  Türkçe  ·  English  ·  Deutsch

· Site Yapım: www.sibermedya.com ·