Harika Soğan Çorbası İle Uygulanacak Mucize Diyet!

Harika Soğan Çorbası İle Uygulanacak Mucize Diyet!7 günlük bu diyeti istediğiniz süre boyunca yapabilirsiniz. Op.Dr.Mehmet Fuat Abut tarafından çorba ile kombineli bir şekilde uygulanması tavsiye edilen bu diyet hem yiyerek hem içerek kilo vermenizi sağlıyor.

Soğan çorbasını günde en az 2 lt. tüketmenizi tavsiye ediyoruz, metabolizmanızı hızlandırdığı için çok iyi bir sonuç alacağınızı göreceksiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var, listede “Dilediğiniz Miktarda” diye bir tabir var ve bu tabir doyana kadar yiyebilirsiniz anlamını taşıyor. Bunu gözardı etmemeniz çok önemli.
Kahvaltı(Her gün için aynı kahvaltı öneriliyor.):50gr.Beyaz peynir,1 dilim kepek ekmeği,5-6 adet zeytin,1 kaşık bal ve haftada en fazla 3 defa olmak şartıyla 1 adet yumurta(yumurta ve bal arzuya göre tercih edilir).
1.GÜN: Gün boyunca dilediğiniz miktarda muz,kivi,üzüm ve hurma dışında kalan meyveleri yiyebiliyorsunuz. Akşam ise 200 gr.beyaz veya kırmızı eti ızgara veya haşlanmış olarak tüketiyorsunuz. Bol miktarda soğan çorbanızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz.
2.GÜN: Gün boyunca dilediğiniz miktarda domates,patates,havuç ve kuru baklagillerin dışında kalan sebzeleri yiyebiliyorsunuz. Akşam ise 200 gr.beyaz veya kırmızı eti ızgara veya haşlanmış olarak tüketiyorsunuz. Sebze günlerinde etlerin yanında bol miktarda salata yiyebilirsiniz. Bol miktarda soğan çorbanızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz.
3.GÜN: Gün boyunca dilediğiniz miktarda sebze ve meyve yiyebiliyorsunuz. Ancak yememeniz gereken meyve ve sebzelerden uzak duruyorsunuz. Akşam ise 4 adet köfte tüketiyorsunuz. Sebze günlerinde etlerin yanında bol miktarda salata yiyebilirsiniz. Bol miktarda soğan çorbanızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz.
4.GÜN: Öğlen ve akşama bölmek üzere ızgara veya haşlanmış 800 gr tavuk eti yiyorsunuz. Eğer arzu ederseniz akşam öğünündeki tavuğu iptal ederek onun yerine akşam bir porsiyon balık tercih edebilirsiniz. Bol miktarda soğan çorbanızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz.
5.GÜN: Öğlen ve akşama bölmek üzere ızgara veya haşlanmış 400 gr. kırmızı veya beyaz et yiyorsunuz. Bunun yanında 6 adet domatesiniz var. İsterseniz domatesi ızgara etin yanında söğüş olarak dilerseniz domates ve eti beraber pişirerek soteleyebilirsiniz. Ancak asla yağ kullanmamalısınız. Bol miktarda soğan çorbanızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz.
6.GÜN: Gün boyunca dilediğiniz miktarda et ve sebze yiyorsunuz. Kısacası bol et bol salata tüketiyorsunuz. Ancak yememeniz gereken sebzelerden uzak duruyorsunuz. Bol miktarda soğan çorbanızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz.
7.GÜN: Gün boyunca dilediğiniz miktarda pirinç yiyorsunuz. Lapayı dilerseniz yağı alınmış tavuk veya et suyu ile hazırlayabilirsiniz. Bol miktarda soğan çorbanızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz.
Harika Çorbanın Tarifi:
6 adet soğan dörde bölünerek 2-2.5lt su alabilen bir tencereye (Tercihen Düdüklü) konur. Domates,patates,havuç ve kuru baklagillerin dışında yarımşar kilodan 2 çeşit mevsim sebzesi eklenir. Arzu edilirse yağı alınmış et veya tavuk suyu kullanılabilir veya bulyon ilave edilebilir. Tüm malzemeler yaklaşık 45 dakika pişirilir. Soğanların iyice yumuşaması çok önemlidir. Arzu edilirse yağı alınmış et veya tavuk suyu kullanılabilir veya bulyon ilave edilebilir. İstediğiniz miktarda her türlü baharat ilave edebilirsiniz. Çorbaya limon ve maydanozun çok yakıştığını da hatırlatalım. Çorba piştikten sonra blendırdan geçirmiyorsunuz sebzeleri süzüp adeta çay gibi suyunu içiyorsunuz.
Özlem ABUT sizin için pişirdiği için çorbanın nasıl hazırlandığını drABUTtv’de izleyebilirsiniz.
Bu haber ile ilgili Dr. Abutun Haber Hürriyetindeki yazısı...

Yayın Tarihi:6.02.2010     Okunma Sayısı:9925

COPYRIGHT © 2009 Abut Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.

Sağlık TV  ·  Türkçe  ·  English  ·  Deutsch

· Site Yapım: www.sibermedya.com ·